Silesia Medical University

Polonya, Varşova

 • Ülke

  Polonya

 • Şehir

  Varşova

 • Lokasyon

  Merkez

 • Alt Yaş Sınırı

  16+

Genel Bakış

Silesia Tıp Üniversitesi, Polonya'daki en büyük tıp okuludur. 20 Mart 1948'de kurulmuştur.

Edu Global Dijital Yurtdışı Eğitim danışmanlığı ile en uygun programları arayabilir, başvurunuzu online olarak yapabilir ve tüm süreçlerinizi tek bir platform üzerinden yönetebilirsiniz. En uygun fiyatlı yurtdışı eğitim programlarımız ile hizmet veriyoruz.

Özellikler

 • Wifi
 • Modern Sınıflar
 • Öğrenci Salonu
 • Bahçe
 • İnteraktif Yazı Tahtaları
 • Bilgisayar Odası
 • Kafeterya
 • Açık Alan

Hakkında


Silesia Tıp Üniversitesi beş fakülteden oluşur: Katowice'de Tıp Bilimleri Fakültesi (İngilizce tıp programı sunar), Zabrze'de Tıp Bilimleri Fakültesi, Katowice'de Sağlık Bilimleri Fakültesi, Bytom'da Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Eczacılık Bilimleri Fakültesi Sosnowiec'te. Üniversite, Yardımcıları ve İdari Direktör ile birlikte Rektör Kurulunu oluşturan Rektör tarafından yönetilir.
Senato, tüm üniversiteyi yöneten organdır. Her fakülte, Yardımcıları ile birlikte Dekan Konseyini oluşturan Dekan tarafından yönetilir. İngilizce tıp programı, İngilizce Dil Programı Dekan Yardımcısı tarafından koordine edilmektedir. Kürsüler ve bölümler her okulun temel birimleridir. Her bölüm, Bölüm Başkanı tarafından yönetilir. Üniversite hastaneleri ve bağlı kuruluşlarında klinik eğitim programları yürütülmektedir. Üniversitenin önemli bir bölümünü bilgisayar merkezi ile kütüphane oluşturmaktadır. Ayrıca iyi organize edilmiş bir sosyal ve spor altyapısı vardır.Rankings


ARWU: 901-1000
QS: Mevcut Değil
THE WORLD: Mevcut değil
CWTS: 851
URAP: 1100

Tanınma ve Denklik;

Yurtdışından alınan üniversitelerin ülkemizde geçerli olması için birinci adım, yurtdışında eğitim alınan kurumun tanınma durumudur. Eğer eğitim alınan kurumun tanınması mevcut ise denklik işlemi için mezuniyet sonrası istenilen belgeler ile YÖK’e denklik başvurusunda bulunabilirsiniz. YÖK başvurunuz sonrası belli bir süre sonra direk denklik işlemini tamamlayabileceği gibi içeriği uyuşmayan dersler yada Türkiye’de bulunan üniversitelerde aynı bölüm için farklı derslerinde verilmesi gerektiği durumlarda sizden bir sınav talebinde bulunabilir. Eğer tanınma durumu olmayan bir üniversitede eğitim alırsanız Türk makamlarınca öğrencilik durumunuz kabul edilmeyecektir. (Örn. Öğrencilik üzerinden askerlik tecili)

Buna ek olarak, YÖK Denklik Yönetmeliğinde belirlenen kıstasları sağlayan okullara gittiğinizde yada yurtdışında eğitime başlamadan önce Türkiye’de ki üniversite sınavına girerek yurtdışında okuyacağınız bölüme yeterli puanı almanız durumunda eğer eğitim alacağınız okulun tanınması da mevcut ise YÖK sizden ek bir sınav talebinde bulunmayacaktır.

Peki bu bilgiler ışığında YÖK tarafından belirlenmiş “Ranking” listelerinde ki okul sıralamalarını nasıl değerlendirmeliyiz?

YÖK tarafından baz alınan 5 ranking listesi içerisinde bölüm bazlı sıralamada ilk 1000’de bulunan üniversitelerden birinde eğitim aldığınız takdirde yukarıda bahsetmiş olduğumuz denklik başvuru sürecinin akabinde ek bir sınava tabi tutulmadan diplomanızın denkliğini alabilirsiniz. Ancak eğer eğitim alacağınız kurum bu listelerde ilk 1000 içerisinde bulunmuyorsa direk olarak alacağınız diplomanın denkliği olmayacağını söylemek kesinlikle yanlış olur. Çünkü bazı üniversitelerin tanınması olduğu halde bu listelerde ilk 1000’de olmadığı gibi, bu listelerin tamamiyle yer almayadabilir. Bu durum ilgili üniversitenin eğitim kalitesinin düşük olduğunu yada Türkiye’de denklik alamayacağınız anlamına gelmemektedir. Tanınma ve denklik durumu değişkenlik gösterebilmektedir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Silesia Medikal Üniversitesi YÖK tarafından açıklanan denklik şartlarını sağlamaktadır.


Kabul Kriterleri

B2 Seviyesi İngilizce
Minimum 65 Transkript Notu
Lise diploması


Başvuru Tarihleri

Başvuru Tarihleri ​​Haziran 2021-Eylül 2021 olarak belirtilmiştir.


İletişim

jszewczyk@sum.edu.pl
+48 (32) 2088 689

Okul Harita & Adres

Programlar

SİZİ ARAYALIM !

Formumuzu doldurarak sizinle en kısa süre içerisinde iletişime geçeceğiz.