Work and Travel

Bu Yazını Amerikan Rüyasına Dönüştür!

* Detaylı Bilgi için Uygunluğunu Kontrol Et!

WORK AND TRAVEL KİMLER İÇİN?

Amerika’da hem çalışıp hem seyahat ederek;

Dünyanın dört bir yanından insanlarla tanışıp başta Amerikan kültürü olmak üzere çeşitli kültürleri tanımak isteyen, Amerika’nın büyülü atmosferini tecrübe etmek isteyen, Farklı bir ülkede çalışıp kendi parasını kazanarak hayal gibi bir yaz geçirmek isteyen, İngilizce’yi hayatının bir parçası yapıp dil üzerinde pratikliğini arttırmak isteyen, Üniversite öğrencileri için!

KATILIM ŞARTLARI

Aktif üniversite öğrencisi olmak,
En az orta seviyede İngilizce konuşuyor olmak,
Genel not ortalamasında min. 2.00 ortalamaya sahip olmak

400 $’A 2022 YAZI İÇİN YERİNİ AYIRT!

Dönem Fiyat Listesi

Kayıt Dönemi Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi Fiyat
1. Dönem 26 Temmuz 2021 3 Eylül 2021 2750 $
2. Dönem 6 Eylül 2021 28 Ekim 2021 2800 $
3. Dönem 1 Kasım 2021 24 Aralık 2021 2900 $
4. Dönem 3 Ocak 2022 18 Şubat 2022 3000 $

Work and Travel’da Edu Global farkı #iyikieduglobal

%100 Dijital süreç yönetimi; Tüm işlemlerinizi, evrak yüklemelerinizi, teslim alacağınız evrakları ve ödemelerinizi online olarak sürdürebileceğiniz online platform, Online danışmanlık ile hangi şehirde olduğunuz farketmeksizin danışmanlarınızla birebir görüntülü görüşme,
- ABD’de bulunan danışmanlardan hem program kayıt sürecinde hemde ABD’de bulunduğunuz süre boyunca bire bir destek
- Speaking Clublar ile hem mülakatlarınıza hem de ABD’ye çok daha hazır olacaksınız
- Süprizlerler dolu Travel Pack’imiz ABD yolcuğun ve kalışın boyunca ihtiyacın olacak hemen herşeyi barındırıyor!

Work and Travel'in Avantajları
Nelerdir?

Edu Global ile Work and Travel’a katıl; hayatının en unutlmaz yazını yaşarken hem dünyanın dört bir yanından yeni arkadaşlar edin hem de paranı kazan!

“Aslında biliyorum ama konuşma pratiği yapmam lazım” diyorsan Work and Travel’dan sonra İngilizcendeki gelişmeyi görmek için sabırsızlanıyoruz!

Amerikan filmlerinde gördüğün sahneleri, yine Amerika’da edindiğin farklı kültürlerden arkadaşlarınla gezmen en az senin kadar bizi de heyecanlandırıyor!

Ve Amerika’da şahane bir yaz geçirmenin maliyetlerini çalışarak çıkarabileceğin gibi bakarsın üstüne parada biriktirirsin! Ne dersin!?

Work and Travel Nedir?

Dünyanın çeşitli bölgelerinden katılım sağlanan Work and Travel programı üniversite öğrencilerinin yaz ayları boyunca, İngilizcelerini geliştirebilmek adına Amerika Birleşik Devletlerinde çalıştığı ve aynı zamanda birbirinden farklı çok sayıda kültürle etkileşim içerisinde olup, çeşitli etkinlik ve seyahatlerle aynı zamanda eğlenceyi yüksek mertebelerde tadabilecekleri, Amerika Birleşik Devletlerinin yönetiminin onayında düzenlenen bir programdır.

Work and Travel Programında neler yapılır?

Work and Travel programına katılım sağlayan öğrenciler, üniversitelerinin bahar döneminin sona ermesinin ardından güz döneminin başlangıcına kadarlık olan dönemde üç ila dört ay arasında değişim gösteren çalışma periyodunun ardından yaklaşık bir aylık bir süreçte “Travel” dediğimiz seyahat ve eğlence kısmına geçip, emeklerinin karşılığında kazandıkları ücretler ile Amerika Birleşik Devletlerinin, birbirinden farklı eyalet ve şehirlerini deneyimleme ve hiç unutamayacakları anılar biriktirme fırsatını yakalamaktadırlar.

Bu kültürel değişim programının sizlere katacağı gelişimler yalnızca eğlence ve seyahat etmek değil aynı zamanda farklı kültürleri deneyimleyerek gelişiminize olumlu yönde katkı sağlamak ve bütün bunları yaparken de yabancı dil becerinizi üst seviyelere çıkarmanıza yardımcı olmaktır.

Kısaltması olarak “WAT” olarak bilinen Work and Travel programı, dünyanın çeşitli bölgelerinden yabancı dilini geliştirmek ve kültürel bilgi aktarımının bir parçası olmak için gelen öğrencilere eşsiz bir imkan sunmaktadır. “Dünya Vatandaşı” olma yolunda atacağınız bir adım olarak da değerlendirebileceğiniz Work and Travel programı bir çok farklı dil, ırk ve kültürden arkadaşlar edinmenize de vesile olacaktır. Farklı anadillere sahip arkadaşlarınız ile ilişkilerinizi geliştirebilmek adına konuşacağınız her kelime size dil becerinizde bir adım öteye taşıyacaktır.

EduGlobal olarak bu WAT programını her üniversite öğrencisinin en azından hayatında 1 kez olsun gerçekleştirmesini, bu deneyimi yaşamasını çok isteriz. Mesainiz sonucunda elde edeceğiniz çalışma ücreti sonucunda Amerika da kalacağınız süre boyunca yapacağınız; barınma, beslenme ve ulaşım gibi temel ihtiyaçlarınızın yanı sıra eğlence hayatı için gerekli maliyetleri rahatlıkla karşılayabilecek hatta bir çok öğrencinin hayali olan dönerken ülkeye belli bir miktar döviz getirme düşüncesine gerçekleştirmeniz mümkün. Yani tüm yaz boyunca bütün giderlerinizi rahatlıkla karşılayabilecek hem de üzerine New York, Las Vegas, Los Angeles, Miami, San Diego… ve daha fazlasını görme fırsatı yakalayabileceksiniz!

Bütün bunlar da açıkça gösteriyor ki, yabancı bir ülkeye seyahat eden sıradan bir vatandaş deneyimi yaşamak yerine devam eden sezon boyunca ülkenin adeta bir vatandaşının koşulları ile yaşama fırsatı sizleri bekliyor. Her ne kadar doğduğunuz yerden uzak bir ülkede uzunca bir süre mesai yapıp yaşayacak olsanız da, Eduglobal ailesi olarak her bir öğrencimizi bu büyük ailenin bir parçası gibi gördüğümüzden sizi yuvanızda gibi hissettirmek için daima rehberliğimiz ile yanınızda olacağız.

Work and Travel 2022 Program Maliyetleri

Program Ücreti; 2750 – 3000 $

Program kaydınızın alınması, gerekli mülakatlarınızın yapılması, Amerika’da çalışma ve sigorta dökümanlarınızın getirtilmesi, vize dosyanızın hazırlanması ve tüm süreç boyunca alacağınız danışmanlık ve aracılık hizmetlerinin ödemesidir. Program ücretinize kayıt olduğunuz kişi sayısına ve ödeme şeklinize göre ekstra indirimler uygulanabilir.

Vize Ücreti; 160 $

Amerikan Konsolosluğundan alacağınız vize randevusu için Amerikan Konsolosluğuna yaptığınız ödemedir.

SEVIS Ücreti; 35 $

DS 2019 formunuzun yayınlanmasının ardından yapılan “Student and Exchange Visitor Information System” kayıt ödemesidir.

Uçak Bileti; 500 – 1000 $

Satın alacağınız tarihe göre değişiklik göstermektedir. Edu Global uygun ve esnek uçak bileti alış sürecinde size destek sağlayacaktır.

Cep Harçlığı; 750 – 1500 $

İlk gidişinizde konaklamanız için yapmanız gerekebilecek depozito ödemesi ve ilk maaşınızı alana kadar yapacağınız şahsi masraflar için yanınızda götürmeniz tavsiye edilen miktardır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

WORK AND TRAVEL’A PROGRAM TARİHLERİ NEDİR? ABD’DE NE KADAR KALABİLİRİM?

Programa Türkiye’den katılacak üniversite öğrencileri için Summer Work Travel programa en erken başlangıç tarihi 15 Mayıs, en son çalışabileceğiniz tarih 1 Ekimdir. Totalde 4 ay (120 gün) yasal olarak çalışma hakkınız, bu 120 günün akabinde 30 gün seyahat hakkınız bulunmaktadır. Ancak programa hangi tarihte başlarsanız başlayın 1 Ekim tarihi çalışabileceğiniz son tarihtir. 120 günlük izniniz dolmamış olsa bile yasal olarak 1 Ekim’den sonra çalışamazsınız.

PROGRAM KAPSAMINDA HANGİ İŞLERDE ÇALIŞILIR?

Work and Travel öğrencileri sezonluk işler için istihdam edilirler. Bunlarda; su parkları, restaurantlar, kafeler, eğlence parkları ve oteller gibi yerlerdir.

KONAKLAMAMIZ NASIL SAĞLANIR?

İşverenlerimizin %90’ı öğrencilerimize konaklama sağlamaktadır. Konaklama sunmayan iş yerleri için konaklama organizasyonunu ABD’de bulunan ekibimiz gerçekleştirmektedir. Konaklamalar genellikle paylaşımlı ev şeklinde 2-3 kişilik odalarda sağlanmaktadır.

Work and Travel Programına katılım hak sınırı var mıdır?

Programa katılım şartlarını sağladığınız sürece, istediğiniz kadar katılabilirsiniz

Work and Travel programına katıldığım takdirde arkadaşımla aynı işyerinde çalışabilir miyim?

Elbette, birçok işimiz için birden çok yer bulunmaktadır. Birbirine yakın dil seviyesine sahip olmak ve birlikte kayıt olmak aynı iş yerinde çalışma şansınızı arttıracaktır.

Birden Fazla İşte Aynı Anda Çalışabilir miyim?

Evet... Work and Travel programı boyunca ilk işinizi aksatmamak koşuluyla yasal olarak ikinci işte çalışabilirsiniz. Ancak, öncelikli olarak bulduğunuz işi vize sponsoruna bildirmeniz ve çalışmaya başlayabileceğinizin onayını almanız gerekmektedir.

Program Uygunluğunu Kontrol Et

SİZİ ARAYALIM !

Formumuzu doldurarak sizinle en kısa süre içerisinde iletişime geçeceğiz.