Kanada Co-op

Edu Global ile Hayallerinizi Gerçekleştirin!

* Detaylı Bilgi için Programlara Gözat!

Kanada Coop Programları Kimler İçin?

Kısa bir sürede bir alanda bilgi donanımı ve yurt dışında iş tecrübesi elde etmek, eğitim alırken çalışmak, çalışırken kültürleri deneyimlemek, İngilizceyi yaşamak isteyenler için!

Program Maliyetleri

Program ücreti: 5.500 CAD’dan başlamaktadır.

EDU GLOBAL SENİ DÜNYA'YA BAĞLAR!

Örnek Program Fiyatları

Okul Bölüm Hafta Fiyat
Toronto School of Management Diploma in Cybersecurity Specialist CO-OP 51 week 10.250 CAD
ILAC International College Business Administration Diploma CO-OP 92 weeks 7.500 CAD
Van West College Hospitality Management Diploma CO-OP 15 months 13.380 CAD
Greystone College Diploma in Digital Marketing:Website Management and Design CO-OP 88 weeks 7.400 CAD

Kanada CO-OP Nedir?

Co-op programının Türkçe karşılığı Stajlı programlardır. Bu programlarda öğrenci yetkinleşmek istediği bir alanda programa kaydolur ve okulun anlaşma iş yerlerinde staj yapma imkanı bulur. Özellikle uluslararası ve Türk öğrenciler arasında bu programlar oldukça popülerdir. Kendini yetiştirme yada Kanada’da yeni bir hayata başlamak isteyen öğrenciler devlet veya özel kolej bünyesinde bulunan co-op programları tercih etmektedirler.

Program Avantajları
Nelerdir?

Programın en büyük avantajı, öğrenciye Kanada’da ki iş hayatını deneyimleme şansı vermesidir. Co-op yani stajlı diploma/sertifika programına kaydolan öğrenciler teorik eğitimlerinde yarı zamanlı, Co-op döneminde ise tam zamanlı çalışma fırsatı elde etmiş olurlar. Eğitimlerinden sonra verilen çalışma izinlerinde ise tam zamanlı olarak çalışabilir hatta çalıştığı şirketten çalışma izni oluşturup yeni bir hayata başlayabilirler.

Kanada CO-OP Program Maliyetleri

Program ücreti:

5.500 CAD’dan başlamaktadır.

Vize Başvuru Ücreti:

Study Permit: 150 CAD Biyometri İşlemi: 85 CAD

Çeviri Ücreti

Ortalama 150 – 250 TRY

Uçak Bileti:

750 CAD’dan başlamaktadır.

Haftalık konaklama

245 CAD’dan başlamaktadır (Aile Yanı Tam Pansiyon)

Aylık Gider:

1000 CAD (aylık ortalama)

SIKÇA SORULAN SORULAR

Eduglobal’e danışmanlık ücreti ödeyecek miyim?

Bünyemizdeki okulların resmi temsilcileri olduğumuz için bize ekstra bir ücret ödemeniz gerekmiyor.

Okul iş garantisi sağlıyor mu?

Okul, staj döneminde öğrenciye işini sağlamaktadır. Fakat teorik eğitim döneminde size iş sağlamaz. Öğrenciler kendi işlerini kendileri bulurlar.

Konaklama seçeneklerim nelerdir?

Aile yanı, yurt veya apart seçenekleri mevcuttur. Aile yanı konaklamada öğrenci Kanadalı bir aile ile konaklar, sabah – akşam yemeği vardır. Yurt konaklamada ise öğrenci okula bağlı veya bağımsız yurtları tercih edebilir. Yurtlar birden çok ülkeden gelen öğrenciyi bünyesinde barındırır. Yemek seçeneği yoktur. Ortak alanda öğrenci dilerse kendi yemeğini yapabilmektedir.

Sağlık sigortam neleri kapsamaktadır

Okulun sağladığı sigorta öğrenciye ayakta veya yatarak tedavileri kapsar nitelikte hazırlanabilmektedir.

Covid-19 kısıtlamaları nelerdir?

Koronavirüs sebebi ile ülkeye girişteki şartlar şunlardır. Öğrencinin Kanada tarafında tanınan aşılardan (Biontech, Moderna, Astra Zeneca, Johnson & Johnson) birini 2 doz olacak şekilde yaptırmış olması ve aşının son dozunun üzerinden en az 14 gün geçmiş olması gerekmektedir.

Program için İngilizce şartım var mı?

Evet, programlar için İngilizce şartı mevcuttur. Her bir program için farklı dil seviyeleri aranmaktadır. Seviyenhiz belirtmek için dünyaca geçerliliği olan sınav sonuçlarını (IELTS, Toelf, Toeic, vb) sunabilirsiniz. Eğer bu sınav sonuçlarından herhangi birine sahip değilseniz okulların kendi sınavlarına girerek dil seviyenizi ispat etmeniz gerekir. Dil seviyeniz yetersiz olduğu durumlarda kolejlerin anlaşmalı olduğu dil okullarında İngilizce dil eğitimi alabilirsiniz. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin

Her öğrencinin profilini inceleyerek başvuruları oluşturuyoruz. Size en uygun olan başvuru gerekli evraklarla birlikte yapıyoruz. Herkes için her zaman vize reddi ihtimali mevcuttur. Buna karar veren merci Kanada Konsolosluğu’dur

Eğitim süreniz bitmeden başka bir eğitim programına kayıt yaptırırsanız yeni vize başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Haftalık kaç saat çalışabilirim?

Teorik dönemde yarı zamanlı yani hafta 20 saat, Co-op döneminde tam zamanlı yani haftada 40 saat çalışma izniniz bulunmaktadır. İngilizce kursu aldığınız süre buna dahil değildir.

Göçmenliğe başvurabilir miyim?

Kanada göçmenliğe yeşil ışık yakan ülkelerden biridir. Eğer eğitiminizi bir devlet kolejinde tamamladıysanız; eğitim sürenize bağlı olarak – 1 yıla kadar olan eğitimlerde 1 yıl, 2 veya 3 yıllık eğitimlerde ise 3 yıl olacak şekilde- çalışma izni verilmektedir. Buna Post-Graduation Work Permit (PGWP) denmektedir. Bu süreçte göçmenliğe başvurma hakkınız bulunmaktadır.

Program Uygunluk Formu

SİZİ ARAYALIM !

Formumuzu doldurarak sizinle en kısa süre içerisinde iletişime geçeceğiz.